تاسیسات

تاسیسات

تاسیسات لوله کشی .نصب شیرآلات

 • نصب شیرآلات توالت ایرانی و توالت فرنگی
 • شیر حمام
 • نصب شیر روشویی
 • نصب شیرهای سینک متحرک
 • نصب شیر روشویی
 • طریقه نصب فلاش تانک
 • نصب شیر پرکن توالت فرنگی

بهترين روش نصب شيرآلات تماس با نصابی با تجربه و قابل اطمينان است، اما اگر لوازم مورد نياز برای نصب شير در دسترس شما باشد و همه چيز خوب پيش برود، نصب شيرآلات کار سختی نيست.

در اين مقاله، آموزش نصب شيرآلات

اولین مرحله در نصب هر نوع شیر روشویی و ظرفشویی تخلیه رسوبات احتمالی موجود در لوله کشی است تا بعداً باعث کم فشار شدن جریان آب نشوند. برای انجام این کار شير اصلی آب را قطع نماييد. سپس درپوش های لوله کشی آب سرد و گرم را باز کنيد و جريان آب را به صورت لحظه ای برقرار نماييد. .

سپس شيرهای پيسوار را پس از پيچيدن نوار تفلون در محل اتصال مربوط ببنديد و شير اصلی آب را باز کنيد.

آموزش نصب شيرآلات روشويی و شيرآلات ظرفشويی

تذکر: برای بستن شيلنگ ها در زير شير نيازی به استفاده از نوار تفلون نيست.

 1. پيچ زير بند موجود در جعبه را در محل مربوط در زير شير ببنديد.
 2. اورينگ مربوط به کف شير (شير روشويی و يا شير ظرفشويی) را در جای خود قرار دهيد.
 3. سپس شيلنگ ها را از سوراخ نصب روشويی يا سينک عبور داده و مهره زير بند را بعد از قرار دادن واشر و متعلقات مربوطه با دست يا آچار مخصوص مهره زيربند تا حدی محکم کنيد که شير در جای خود ثابت شود.

تذکر: بستن قطعه پلاستيکی مثلثی برای تثبيت بهتر شير ظرفشويی بر روی سينک لازم است.

نصب شيرآلات - نصب شير روشويی - نصب شير ظرفشويی
 
 

۵. شيلنگ های آب سرد و گرم متصل به شير را ابتدا با دست و سپس با آچار فرانسه بر روی شير پيسوار محکم نماييد.

تذکر:  رعايت نکردن اين مورد باعث باز شدن شلنگ از زير شير و خرابی می شود.

۶. جريان آب را از طريق شيرهای پيسوار برای آزمون نشتی اتصالات و اطمينان از صحيح بودن عمليات نصب برقرار کنيد.

با استفاده از نصب آسان می توان با لوازم کمتر و با دست شير را در جا خود محکم نمود.

برای کسانی که شيرآلات اهرمی با قابليت نصب آسان خريداری نموده اند، مرحله ۳ نصب به صورت زير می باشد.

۳- اورينگ مربوط به کف شير را در جای خود قرار دهيد. د.

نصب آسان شيرآلات چيست؟

نصب آسان به ويژه برای تاسيسات کاران، نصاب ها و کسانی اهميت دارد که خودشان تمايل به نصب سريع شيرآلات در منزل دارند.

نصب شيرآلات روشويی - نصب شيرآلات ظرفشويی
 
 

در اين صورت افرادي با حداقل دانش فنی و با استفاده از دست به جای آچار نيز می توانند شيرآلات بهداشتی خود را شخصاً نصب نمايند.هنگام خريد شيرآلات از وبسايت شيرآلات کاويان، در بخش اطلاعات فنی، از وجود امکان نصب آسان در محصول مورد نظر خود اطلاع حاصل نماييد.

راهنمای مراحل نصب شیر ظرفشویی شلنگدار (شاوری)

در صورت نیاز می توانید از آچار استفاده نمایید.

۲. اورینگ آب بندی را در شیار کف شیر قرار دهید و شیلنگ ها را از سوراخ نصب سینک عبور دهید تا شیر در محل نصب مناسب خود قرار گیرد.

۳ قسمت انتهای شیلنگ شاوری را بدون استفاده از نوار تفلون، به لوله بلند زیر شیر متصل و با آچار سفت کنید.

راهنمای مراحل نصب شیر ظرفشویی شلنگدار (شاوری
 
 

۶. شیلنگ های آب سرد و گرم (که قبلاَ در زیر شیر ظرفشویی شاوری نصب کرده اید) را ابتدا با دست و سپس با آچار بر روی شیر پیسوار محکم کنید. دقت کنید تا از پیچ و تاب خوردگی شیلنگ ها جلوگیری کنید تا بعدا در اثر فشار از جای خود در نیایند.

۷. جهت اطمینان از نصب صحیح شیر ظرفشویی شاوری خود، جریان آب را از شیر پیسوار برقرار و عدم نشتی را چک کنید.

در صورت نياز به آموزش نصب شیرآلات دوش و توالت، مقاله راهنمای نصب شير توالت و دوش را بخوانيد.

خدمات نصب شیرآلات،تعمیر شیرآلات،شیرآلات توکار

تاسیسات چیست

با توجه به شروع فصل تابستان و گرمای هوا نیاز به تهیه و نصب، سرویس دوره ای، و تعمیرات سیستم های سرمایشی بسیار حائز اهمیت می باشد. شرکت خدماتی آقای تاسیسات با تجربه 20 ساله در زمینه سیستم های سرمایشی و تهویه مطبوع شما را در امور خرید، نصب، تعمیرات و سرویس های دوره ای راهنمایی کرده و این خدمات را با کیفیت بالا، هزینه مناسب، و گارانتی خدمات در اسرع وقت برای شما انجام خواهد داد.

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن %D8%AA%D8%A7%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D9%84%D9%88%D9%84%D9%87-%DA%A9%D8%B4%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86%D9%BE%D8%A7%D8%B1%D8%B3-1.jpg است
 
 

کلیه تاسیسات لوله و اتصالات و شیرآلات یک ساختمان را لوله کشی ساختمان می نامند. لوله کشی در ساختمان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و از مهم ترین اجزای ساختمان محسوب میشود. امروزه با فراگیر شدن تکنولوژی بر اهمیت این جز افزوده شده است. تیم تاسیسات لوله کشی آقای تاسیسات با جمعی از بهترین و با سابقه ترین استادکار های ایران وتهران در کوتاه ترین زمان ممکن در خدمت اهالی محترم این محدوده می باشد.

نصب کولرآبی تعمیرکولرآبی سرویس کولرآبی

این تصویر دارای صفت خالی alt است؛ نام پروندهٔ آن images-21.jpg است
 
 

کولر آبی یکی از محبوب ترین سیستم های سرمایشی است که از گذشته تا امروز، از واجبات واحدهای مسکونی در فصل تابستان است.

به همین علت ما در این مطلب ابتدا راهنمای گام به گام طریقه نصب کولر آبی را در اختیار شما قرار می دهیم و بعد از آن مهم ترین نکاتی که باید در زمان نصب این کولر رعایت نمایید را بیان می کنیم. در آخر هم پیرامون هزینه نصب کولر آبی، توضیحاتی ارائه می دهیم. پس تا انتهای این متن مفید و کاربردی با ما همراه باشید.

نصب وتعمیرآبگرمکن دیواری

تعمیر و نصب انواع آبگرمکن 

داشتن آب گرم در منزل یکی از مهم‌ترین نیازمندی‌های زندگی روزمره به حساب می‌آید. خراب شدن ناگهانی آبگرمکن از اتفاقات آزاردهنده‌ای است که با کمک متخصصین و تعمیرکاران حرفه‌ای آبگرمکن اسپارد به راحتی می‌تواند به یک خاطره تبدیل شود! در صورت خرابی دستگاه، تکنسین های مورد تایید ما در کوتاه‌ترین زمان جهت عیب یابی و تعمیر آبگرمکن شما اعزام می‌شوند.

جدای از آن، قبل از اسباب کشی و ورود به منزل جدید لازم است که حتما نسبت به نصب آبگرمکن اقدام کنید. و خب چه کسی است که نداند همانند نصب سایر لوازم منزل، نصب و راه اندازی آبگرمکن نیز مهارت و تخصص خاص خود را نیاز دارد. بنابراین لازم است حتما از نیروهای حرفه ای برای نصب آبگرمکن کمک بگیرید تا دستگاه بعد از مدتی با مشکل مواجه نشود. با توجه به حساس بودن این کار نیز توصیه می کنیم که حتما از سرویسکاران زبده و با تجربه کمک بگیرید تا فرایند به بهترین شکل انجام شود. ما در اسپارد بهترین نیرو های آموزش دیده را برای شما گلچین کرده ایم.

انواع خدمات نصب و راه اندازی آبگرمکن

عده ای از افراد برای صرفه جویی در زمان و هزینه ها هنوز هم خودشان آبگرمکن را نصب می کنند، اما به هیچ عنوان چنین کاری را توصیه نمی کنیم. نصب آبگرمکن فرایندی حساس و پیچیده است و کوچکترین بی توجهی به هنگام نصب دستگاه خطرات بزرگی را در پی خواهد داشت؛ بنابراین بهتر است حتما از نیروهای متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید. ما در اسپارد انواع خدمات نصب و راه اندازی آبگرمکن را ارائه می کنیم تا با کمترین ریسک ممکن کار را پیش ببرید و خیالتان از بابت همه چیز راحت باشد.

تعمیرات آبگرمکن
 
 

از جمله پر درخواست ترین خدمات مرتبط با آبگرمکن که در اسپارد ارائه می شود، می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • نصب آبگرمکن گازی ایستاده
 • نصب آبگرمکن بوتان، ایران شرق و سایر برندهای موجود در بازار
 • نصب آبگرمکن برقی
 • نصب آبگرمکن در تراس، آشپزخانه و …
 • راه اندازی صفر تا صدی انواع برندهای آبگرمکن
 • سرویس دوره ای انواع آبگرمکن
 • عیب یابی آبگرمکن های دیواری و ایستاده
 • تعمیر و رفع ارور آبگرمکن

مراحل نصب آبگرمکن شامل چه مواردی است؟

برای اینکه خدمات نصب و راه اندازی آبگرمن به اصولی ترین شکل انجام شود، باید تعدادی مراحل را به ترتیب و با در نظر گرفتن نکات ویژه ای طی کرد. البته متخصصین با توجه به نوع آبگرمکن و محل نصب آن ممکن است تعدادی مراحل دیگر را نیز به مواردی که در ادامه ذکر کرده ایم اضافه کنند، اما به طور کلی نصب آبگرمکن مراحلی را شامل می شود که در ادامه مطلب فهرست کرده ایم:

 1. انتخاب محل نصب آبگرمکن با توجه به متراژ و پلان منزل
 2. آب بندی و اتصال آبگرمکن به محل مربوطه
 3. راه اندازی و اتصال لوله گاز به آبگرمکن
 4. نصب دودکش
 5. راه اندازی آبگرمکن دیواری 

سرویس و عیب یابی انواع آبگرمکن ایستاده و دیواری

فرقی نمی‌کند در خانه خود از چه نوع آبگرمکنی استفاده می‌کنید و برند آبگرمکنتان چیست، زیرا متخصصین زبده و دوره دیده اسپارد با کمک تجربه بالای خود، هر آبگرمکنی را عیب یابی کرده و در کوتاه‌ترین زمان مشکلات آن را برطرف می‌کنند. هر ۷ روز هفته و در هر ساعت از شبانه‌روز می‌توانید درخواست خدمات تعمیر و نصب آبگرم‌کن و پکیج را به صورت آنلاین در اسپارد ثبت نمایید تا نزدیک تین متخصص در اسرع وقت در محل شما حاضر شود. برای ثبت سفارش می توانید از وبسایت و یا اپلیکیشن ویژه اسپارد استفاده کنید.

سرویسکار آبگرمکن
 
 

انواع خدمات تعمیر آبگرمکن

پس از نصب آبگرمکن و استفاده از آن ممکن است آبگرمکن دچار ایراداتی شود. بخصوص برخی از نمونه های جدید آبگرمکن استهلاک بالایی دارند و هر از چندگاهی خراب می شوند. در عین حال اغلب نمی توان چنین مشکلاتی را در منزل به تنهایی حل کرد؛ بنابراین برای تعمیرات دستگاه حتما به سرویسکار آبگرمکن نیاز خواهید داشت. ما در اسپارد بهترین تعمیر کار آبگرمکن را از بین افراد آموزش دیده و بر اساس مهارت و تجربه آن ها انتخاب کرده و به محل شما اعزام می کنیم تا مشکل آبگرمکن شما در کوتاه ترین زمان و با صرف کمترین هزینه برطرف شود. از جمله رایج ترین خدمات مرتبط با تعمیرات آبگرمکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع مشکل روشن و خاموش شدن خود به خود شمعک که معمولا در اثر خرابی ترموکوپل رخ می دهد
 • رفع مشکلات مربوط به وایر که باعث از کار افتادن جرقه زن آبگرمکن می شود
 • بررسی صفر تا صدی صافی هوای آبگرمکن
 • برطرف کردن ایراد روشن نشدن آبگرمکن که ممکن است در ارتباط با ورودی شیر گاز و یا رگلاتور آن باشد
 • تنظیم دمای آبگرمکن و فشار گاز
 • بررسی گرفتگی لوله های آب و گاز آبگرمکن
 • تعمیرات سنسور یا مبدل حرارتی آبگرمکن دیواری و ایستاده
 • رفع مشکل گرم نشدن آب 
 • و رفع هر ارور دیگری که ممکن است در دستگاه بوجود بیاید

حرفه ای ترین نیرو ها برای تعمیرات و سرویس آبگرمکن

تمام خدمات تعمیر و سرویس آبگرمکن در اسپارد توسط متخصصین آموزش‌دیده و حرفه‌ای انجام می‌شود. شما در هر ساعتی از شبانه‌روز می‌توانید درخواست خدمات تعمیر و نصب را در اسپارد ثبت نمایید تا بهترین و مناسب‌ترین سرویسکار آبگرمکن جهت برطرف کردن نیازهای شما اعلام آمادگی نماید. تیم پشتیبانی همیشه پاسخگوی اسپارد نیز همواره آماده پاسخگویی به شماست.

نحوه بستن لوله زیرسینگ ظرفشویی+آموزش تصویری

بستن لوله زیر ظرفشویی یا همان سینک در هنگام تغییر دکوراسیون آشپزخانه، نصب یا تعمیر سینک ظرفشویی، عملی ضروری است. برای اینکه بتوانید این مجموعه لوله‌ها را به درستی به هم متصل کنید و بعد از نصب لوله سینک ظرفشویی دچار مشکلاتی نظیر چکه آب، گرفتگی لوله و … نشوید، باید مراحلی را طی کنید و از ابزار مناسبی برای این کار بهره ببرید. در این نوشتار نحوه بستن لوله زیر ظرفشویی را گام‌به‌گام و همراه تصویر به شما آموزش می‌دهیم.

گام اول برای بستن لوله زیر ظرفشویی، تهیه نقشه

برای اینکه بتوانید این کار را به دقت و اصولی پیش ببرید، بهتر است ابتدا نقشه بستن لوله‌ها را تهیه کنید. البته این نقشه، طرحی پیچیده و عجیب نیست. صرفا محاسبه تعداد لوله‌ها، اندازه میان سیفون‌های سینک، تعیین تعداد مهره‌ها و … است.

نقشه لوله های زیر ظرفشویی
 
نقشه لوله های زیر ظرفشویی
 

استفاده از توری، گام دوم بستن لوله زیر ظرفشویی

برای بستن لوله زیر ظرفشویی، پس از تهیه نقشه ابتدایی باید توری را در سوراخ‌های لگن سینک بگذارید. این توری‌های مشبک و فلزی، برای جلوگیری از گرفتگی لوله‌ها استفاده می‌شوند.

 

توری درون سینک ظرفشویی
 
توری درون سینک ظرفشویی
 

در گام سوم، لوله‌ها را به هم وصل کنید.

نقشه بستن لوله زیر ظرفشویی بر اساس نوع سینک و مدل آن تهیه می‌شود. در این مرحله باید با توجه به نقشه، لوله‌ها را به هم متصل کنید. هنگام نصب لوله سینک ظرفشویی لوله‌های زیر ظرفشویی پلاستیکی است و این نوع لوله‌ها را به وسیله مهره‌های مخصوصی به هم متصل می‌کنند

مهره‌های دوطرفه، دارای رزوه و شیار برای محکم کردن لوله‌ها هستند. در هنگام بستن لوله‌ها، طرف برآمده لوله در درون مهره قرار گرفته و به لوله دیگر متصل می‌شود. برای بستن این لوله و آب بندی مناسب، علاوه بر مهره، به واشر نیز نیاز دارید.

 

طرز بستن لوله سینک ظرفشویی دوقلو به این صورت است که اگر سینک سر ریز داشته باشد، اتصالات سر ریز را به وسیله مهره مخصوص به یک سمت از بازوهای چپ یا راست متصل کنید.

بستن لوله های زیر ظرفشویی
 
بستن لوله های زیر ظرفشویی
 

گام چهارم، بستن سیفون ظرفشویی!

برای بستن سیفون زیر ظرفشویی، ابتدا باید واشرها را در انتهای خروجی سینک قرار دهید و بعد از آن سراغ بستن سیفون بروید. به یاد داشته باشید که هنگام بستن لوله‌ها، نیرو بیش از حد وارد نکنید. چون حتی ترک برداشتن لوله‌ها، موجب چکه آب و خرابی می‌شود.

بستن سیفون های کوچک زیر سینک
 
بستن سیفون های کوچک زیر سینک
 

در گام پنجم، لوله‌ها را به سیفون متصل کنید.

بعد از بستن سیفون، زیر سینک ظرفشویی، لوله‌هایی را که بر اساس نقشه اولیه به هم متصل کردید، به این مجموعه اضافه کنید. برای نصب لوله ظرفشویی، لوله‌هایی که یک سر آن‌ها دارای برجستگی است را باید به سیفون کوچک زیر سینک متصل کنید. برای این اتصال نیز باید از مهره‌های دوطرفه بهره ببرید.

اتصال لوله ها به سیفون های کوچک
 
اتصال لوله ها به سیفون های کوچک
 

نصب لوله سینک ظرفشویی برای بعضی از سیفون‌ها، هر بازو به یک طرف لوله سه‌راهی به وسیله دو مهره متصل شده و نهایتا بازوها زیر سینک نصب می‌شوند. در نوع دیگر، برای نصب لوله سینک باید باید هر دو بازو با مهره و واشر به هم متصل شوند. سپس اندازه آنها تنظیم شده و به وسیله پیچ گوشتی پیچ صافی سینک بسته می‌شود.

بستن سیفون اصلی به مجموعه لوله ها
 
بستن سیفون اصلی به مجموعه لوله ها
 

بستن سیفون اصلی، گام ششم

سیفون اصلی از یک ورودی در بالای سیفون و یک خروجی با ارتفاع کمتر تشکیل شده است. ورودی این سیفون سه راهی است و خروجی آن، یک خرطومی.

گام هفتم، لوله خرطومی را به لوله فاضلاب متصل کنید.

مرحله آخر برای بستن لوله زیر ظرفشویی، اتصال این مجموعه به لوله فاضلاب است. طریقه نصب لوله فاضلاب سینک ظرفشویی به این صورت است که این مجموعه توسط لوله خرطومی خروجی به لوله فاضلاب متصل می‌شود.

در طریقه نصب لوله فاضلاب سینک ظرفشویی نیاز به ایجاد اتصالی است که از مهره‌های دوطرفه استفاده می‌کنند تا لوله خرطومی و لوله فاضلاب به خوبی آب بندی شوند.

اتصال مجموعه لوله ها به لوله فاضلاب
 
اتصال مجموعه لوله ها به لوله فاضلاب
 

 

ابزارمخصوص و انتخابی حرفه‌ای برای بستن لوله زیر ظرفشویی

کارهای فنی و تاسیساتی نیاز به ابزار دارد. رونیکس به عنوان بزرگ‌ترین برند بازار ابزار ایران، توانسته تمام نیازهای کاربران در این زمینه را پاسخ دهد. رونیکس با ساخت ابزاری متنوع و باکیفیت، کمک‌حال کاربران برای انجام انواع کارهای فنی و تاسیساتی از جمله بستن لوله زیر ظرفشویی و تمام فعالیت‌های لوله‌کشی است. اگر نظر یا سوالی در مورد نصب لوله سینک ظرفشویی دارید، آن را از طریق کامنت با ما به اشتراک بگذارید.

 

“مشخصات لوله و اتصالات زیر سینک

لوله و اتصالات سینک ظرفشویی دارای تنوع بالایی است و مدل های مختلفی دارد که همه مدل ها دارای کاربرد های یکسانی هستند و از جنس گالوانیزه است.

این لوله و اتصالات از ورود بوی بد فاضلاب جلوگیری کرده و همچنین مانع ورود موجودات و حشره های فاضلاب به داخل منزل می گردد.

عنوان
توضیحات
نوع
 رو کار و توکار
مدل
تک لگنه و دو لگنه 
جنس
گالوانیزه
ابعاد
۱۴*۶۱ سانتی متر

سیفون های کار شده در زیر سینک به دو صورت رو کار و توکار کار می شوند و دارای مدل های تک لگنه و دو لگنه می باشند.

منظور از تک لگنه بودن سیفون یعنی دارای یک کاسه لگن در زیر سینک می باشد، مدل های دو لگنه نیز به تازگی وارد بازار شده است و دارای یک سیفون کوچکتر در ابتدای راه ورودی است.

 

 

جهت تماس کلیک کنید